Vesti
4.12.2025

Raspisan javni poziv za nabavku mašina i opreme za primarnu stočarsku proizvodnju

Marija Antanasković
Vesti
4/12/2025

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprava za agrarna plaćanja raspisala je  danas, 4. Decembra, Javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva za nabavku novih mašina i opreme za unapređenje primarne poljoprivredne proizvodnje u stočarstvu za 2025. godinu.

Zahtevi se podnose u periodu od 4. do 31. decembra 2025. godine, zaključno, preko platforme eAgrar, odnosno portala ePodsticaji.

Ovim pozivom obuhvaćene su investicije koje su u potpunosti realizovane u periodu od dana isteka roka za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje po prethodnom Javnom pozivu, odnosno od 3. novembra 2024. godine, a najkasnije do dana podnošenja zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje.

Najviši ukupni iznos podsticaja koji korisnik može da ostvari po zahtevu za jednu kalendarsku godinu iznosi 1.500.000 dinara.

Tekst Javnog poziva možete preuzeti OVDE. 

Za sve dodatne informacije, poljoprivredni proizvođači se mogu obratiti Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede na brojeve telefona: 011/260-79-60, 011/260-79-61, 011/30-20-100, 011/30-20-101, 011/30-20-118 i 0800/106-107, svakog radnog dana od 7.30 do 15.30 časova.

Detaljne informacije dostupne su i na zvaničnoj veb prezentaciji Ministarstva poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede i Uprave za agrarna plaćanja.

Podeli ovaj članak

Mašine
22/7/2025

Novi RAUCH AXIS 25 - sinonim za preciznu aplikaciju mineralnog đubriva

Rasipače AXIS 25 proizvođač Rauch, nedavno je predstavio u Nemačkoj kao mašinu koja je sinonim za preciznu aplikaciju mineralnog đubriva...

DLG srebrna medalja i za LEMKEN automatsku kontrolu ventilatora za veći komfor i bezbednost

Kombinacija pažljivo kalibrisane senzorske tehnologije, praktične evaluacije i integracije u postojeće ISOBUS arhitekture čini ovo rešenje univerzalnim alatom za poljoprivredna gazdinstava koji žele da pouzdano i ekonomično upravljaju pneumatskim sejalicama, odnosno obezbede automatsko podešavanje brzine ventilatora u skladu sa tipom semena i uslovima rada.
Vesti
27/6/2026

Koji modeli su u izboru za Traktor godine 2027? Izazov je počeo

Let the challenge begin je prva tačka u izboru za prestižna priznanja Traktor godine u šest različitih kategorija

FieldOps - Case IH lansira tehnološka rešenja kako bi preciznu tehnologiju učinio dostupnijom poljoprivrednicima širom sveta

Vesti
18/12/2024

KiTeH-Od žetve za dobru žetvu

Vesti
13/3/2025

Koje traktore su kupovali Skandinavci u 2024.

Mašine
4/6/2026

Mulčeri, rotokultivatori, roto-drljače, motokultivatori, vadilica krompira, cepači drva, viljuškari...

PANEX AGM - novi brend u prodajnom asortimanu Agrovojvodina-Mehanizacija

Uzorkovanje, analiza zemljišta i preporuke za đubrenje u režiji tima Livona

Oprema
20/5/2025

Väderstad prednji rezervoar FH2200

Tank je namenjen da radi u kombinaciji sa različitim mašinama. Može se koristiti u kombinaciji sa širokorednom preciznom sejalicom Tempo, ali i različitim mašinama za obradu zemljišta kao što je kombinovani kultivator TopDown, razrivači Cultus i Opus, ali i bilo kojim špartačem. To znači da tank Väderstad FH 2200 omogućuje korisniku da zajedno sa osnovnom obradom zemljišta radi i osnovno đubrenje u jesen

Da li znate šta je Kubota UV Boosting?

poboljšava usvajanje hraniva, prevencija širenja gljivičnih oboljenja, štiti od oštećenja koja nastaju mrazem, povećava otpornost na sušu, poboljšava rast biljke i prinos, a ima i pozitivan efekat na kvalitet plodova
Mašine
2/5/2025

Kombinacija Horsch Pronto 6AS+Maestro sa FurroForce zatvaračima u strip-till setvi

Jednostavno se sa sejlaice otkači setvena baterija za strnine i u tri tačke zakači Maestro širokoredna sejalica i tada se tank Pronto 6AS koristi za granulisano đubrivo. Diskovi na Pronto 6AS se u tom slučaju mogu koristiti za obradu zemljišta što omogućava predsetvenu pripremu u jednom prohodu, a mogu se i podići.
Vesti
16/3/2026

Počela prodaja karata za DLG Dane polja 2026 - Feldtage 2026

Oprema
30/5/2025

Uz ALFAnano proverite aflatoksin u žitaricama i uljaricama

ALFAnano je automatski sistem koji testira do sedam različitih mikotoksina na istom uzorku mlevenog zrna: aflatoksin, DON, fumonizin, zearalenon, T2-HT2 toksine, ohratoksin

Kompanija LEMKEN najavila setvenu tehnologiju Solitair ST u novom izdanju

Svojom inovativnom tehnologijom i modernim dizajinom zadovoljava sve zahteve za setvu, od onih koje nameće zemljište obrađeno oranjem, do onog gde je primenjena malč tehnologija. To se postiže zahvaljujući kombinaciji nekoliko operacija u jednom prohodu uz mogućnost istovremenog unosa različitih komponenti.
Traktori
21/11/2025

Traktor Valtra G125e - Traktor godine 2026 u kategoriji univerzalnih traktora

Ovaj model je jedan od četiri predstavnika pete generacije G serije Valtra traktora, snage od 110 do 145 KS. Za razliku od prethodnih serija, novu čine modeli G serije sa CVT transmisijom, a u ponudi i dalje ostaju dobro poznati predstavnici serije sa Power Shift transmisijom
Mašine
21/4/2026

Bili smo u setvi sejalicom Amazone Precea 4500 2cc Super u Starčevu na PG Kalenderac

Amazone Precea je širokoredna pneumatska sejalica s nadpritiskom koju karakterišu velika preciznost pri brzinama i većim od 15 km/h
Vesti
19/9/2025

Poslovna klima na evropskom tržištu poljoprivrednih mašina u septembru se blago poboljšala

Vesti
4/1/2025

Prolongirano-Obavezni ram ili kabina na traktorima najkasnije do 1. januara2026.

Mašine
1/9/2025

Proširena gama Lemken mašina - Onyx podrivači za rad na dubini do 60 cm

Voćarska samohodna paltforma na električni pogon - LNS J1000

Autonomno vozilo VTSe

Kroz projekat “Kombinovana snaga” kompanije Krone i Lemken nastoje da unaprede i fokusiraju se ne samo na razvoj autonomnih procesnih jedinica, nego takođe i na radne proscese pri čemu vode računa na dodatni praktični razvoj.

Grimme Rexor 6300 kombajn za šećernu repu

Prvi patent kompanije Claas bio je petljač za vezivanje slame