Raspisan Javni poziv za nabavku mašina i opreme za primarnu stočarsku proizvodnju

Marija Antanasković
Vesti

Ministarstvo poljoprivede, šumarstva i vodoprivrede – Uprava za agrarna plaćanja raspisala je u petak 18. oktobra 2024.  Javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva za nabavku novih mašina i opreme za unapređenje primarne poljoprivredne proizvodnje u stočarstvu za 2024. godinu.

Zahtevi se podnose u periodu od 18. oktobra do 2. novembra 2024. godine, preko platforme eAgrar, odnosno portala ePodsticaji.Ovim pozivom obuhvaćene su investicije koje su u potpunosti realizovane u periodu od dana isteka roka za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje po prethodnom javnom pozivu, a najkasnije do dana podnošenja zahteva za ostvarivanje prava na podsticaje.

Najviši ukupni iznos podsticaja koji korisnik može da ostvari po zahtevu za jednu kalendarsku godinu iznosi 1.500.000 dinara.

Ukupna raspoloživa sredstva po ovom Javnom pozivu opredeljuju se u iznosu od 200.000.000 dinara, u okviru ukupnog iznosa koji je za ovu namenu određen posebnim propisom kojim se uređuje raspodela podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju.

Tekst Javnog poziva možete preuzeti ovde.

Informacije u vezi raspisanog Javnog poziva dostupne su na telefone Info-centra Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede: 011/260-79-60 ili 011/260-79-61, kao i kontakt centra Uprave za agrarna plaćanja 011/30-20-100 ili 011/30-20-101, svakog radnog dana od 7:30 do 15:30 časova, kao i na zvaničnoj veb prezentaciji eAgrar na adresi https://eagrar.gov.rs.

S obzirom na to da je Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodprivrede objavilo i Pravilnik o izmenama i dopuni Pravilnika o podsticajima za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednog gazdinstva za nabavku novih mašina i opreme za unapređenje primarne proizvodnje biljnih kultura vrlo uskoro se može očekivati i Javni poziv za nabavku mašina i opreme za biljnu proizvodnju.

Podeli ovaj članak

Mašine
11/8/2025

Pöttinger NOVACAT F 3100 OPTICURVE sada sa Profiline komfor sistemom kontrole

Vesti
3/2/2026

Počeo 21. zimski seminar farmera na Tari u organizaciji Kluba 100P plus-uštede u inputima prave razliku u proizvodnji

Vesti
16/3/2026

Počela prodaja karata za DLG Dane polja 2026 - Feldtage 2026

Mašine
3/12/2025

Amazone Cenio 5000-2 od mašine za malčiranje do razrivača

Efikasnost drona XAG p100 PRO u aplikaciji herbicida u reči i slici

Mašine
7/7/2026

Kombajn Claas Lexion 8900-jedan, a uradi više nego dva velika

Bili smo u žetvi pšenice sa Claas Lexion 8900 najsnažnijim kombajnom
Vesti
22/11/2024

Traktori Arion i Axion u specijalnom izdanju Night Edition

Mašine
22/11/2024

Razrivač Bednar Fenix FN 3000L

Za Fenix FN se može reći da je svestrana mašina s obzirom na mogućnosti primena. Zapravo zahvaljujući izboru radnih organa ova mašina se može koristiti kako za plitku površinsku obradu zemljišta na dubini 5 cm, tako i za duboku obradu do 35 cm kada ima ulogu razrivača.
Traktori
9/12/2025

Predstavljamo novu seriju traktora New Holland T7 XD

Nove modele karakteriše unapređena AutoCommand™ CVT transmisija koja obezbeđuje veću brzinu kretanja, centralni sistem za promenu pritiska iz kabine, nova suspenzija osovine i kabine i nove prednje/zadnje poluge za kačenje kao i hidraulični sistem većeg radnog kapaciteta u odnosu na druge modele traktora T7 serije
Mašine
15/1/2026

Horsch Leeb 9 LT vučena prsklica-agilna mašina visokog kapaciteta

XAG P150 Max premijerno predstavljen na Agritechnica 2025

Sa kapacitetom nosivosti 80 kg i maksimalnom brzinom leta od 20 m/s (72 km/h), P150 Max obavlja zahtevne zadatke na izazovnim terenima. Dron karakterišu RecoSpray 5 sistem, pametni rezervoar za tečnost zapremine 80 l i dupli centrifugalni rasprskivači koji apliciraju tečnost protokom do 32 l/m. Dron P150 Max može biti opremljen i sa četiri centrifugalna rasprskivača i u tom slučaju protok tečnosti se povećava na 46 l/min
Vesti
13/5/2025

 Italija – strateški partner 92. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u Novom Sadu

Mašine
28/10/2025

Väderstad plasira na tržište nove verzija sejalica Spirit i Inspire

Iz istorije
24/10/2024

Legendarni "Narodni traktor" Deutz F1M414 iz 1936.

F1M 414 traktor je imao modularni dizajn. Motor i transmisija su bili spojeni prirubnicom i nosili su masu traktora, nije bilo rama-šasije. Jednocilindrični motor je koristio indirektno ubrizgavanje i proizvodio 11 KS (Eleven) kako je i prozvan ovaj model

Prosto neverovatno-Uz RadicleLab analiza zemljišta gotova za 5 do 6 minuta

Uzet uzorak zemljišta se prvo stavlja u uređaj GeoPress u kom se zemljišta usitnjava-melje i meša kako bi se homogonizovalo, a zatim se stavlja u svojevrsne čaše GeoTube. Svaka „čaša“ s uzorkom dobija svoj QR kod koji sadrži tačnu lokaciju uzimanja uzorka zemljišta. 
Vesti
13/3/2025

Koje traktore su kupovali Skandinavci u 2024.

Mašine
12/12/2024

Novi modeli MLT NewAg i prvi električni MLT 625e telehendler

Manitou Group je na sajmu EIMA u Bolonji predstavila novu generaciju Manitou MLT NewAG telehendlera, obuhvatajući i novi model koji ima visinu dizanja tereta do 9 m. Svoju premijeru u Bolonji imao je i prvi Manitou električni telehendler kao i pametni sistem za merenje težine (Smart Weighing System-SWS) pretovarnog materijala kao i druge inovicije...

Traktor godine 2025 - Fendt 620 Vario DP

Karakteristika traktora Fendt 620 Vario DP jeste koncept koji dodatno unapređuje performanse DynamicPerformance DP
Vesti
18/6/2025

Agritechnica 2025 - Alternativni pogonski sistemi za poljoprivredne mašine

Vesti
24/6/2025

Počeo je izbor za traktor godine - TOTY 2026

Rim je prošle nedelje bio ne samo italijanska prestonice već i prestonica traktorske industrije u Evropi. Zapravo u "večnom gradu" počeo je novi ciklus izbora za "Traktor godine 2026", odnosno Let the challenge begin, kick-off Tractor of the Year 2026.

Autonomno vozilo VTSe

Kroz projekat “Kombinovana snaga” kompanije Krone i Lemken nastoje da unaprede i fokusiraju se ne samo na razvoj autonomnih procesnih jedinica, nego takođe i na radne proscese pri čemu vode računa na dodatni praktični razvoj.

Grimme Rexor 6300 kombajn za šećernu repu

Prvi patent kompanije Claas bio je petljač za vezivanje slame